Kai šiandien geriant kavą ir skaitant naujienas feisbuke, man išmetė žinutę, kad žmonės aktyviai jungiasi prie mano puslapio, o aš, tinginė, nekeliu receptų, teko susimąstyti ir pagalvoti, kuo galėčiau pavaišinti virtualius svetelius.

Šaldytuve buvo pasimetęs kreminės varškės kibirėlis, spintelėje pasislėpę tupėjo sausainiai...Traukiau viską į dienos šviesą ir pasakiau: GANA. Einu prie reikalo. Vaikai pareiškė norą padėti, tad bendrom jėgom gimė nuostabus pyragas, kuriam visa šeima pasakėme: TAIP!!! Gavęs tris TAIP iš keturių, mano pyragaitis keliauja į kitą etapą, kuriame bus kartojamas ne kartą.

Sudėtis:

2 kiaušiniai,

50 gramų kakavos,

120 gramų miltų,

350 gramų kreminės varškės,

75 gramų cukraus,

80 gramų cukraus pudros,

1 šaukštelis vanilinio cukraus,

120 gramų sviesto,

16 OREO sausainių,

žiupsnelis druskos.

Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Gaminimas:

Kreminę varškę išsukame su cukraus pudra ir vaniliniu cukrumi. Padedame į šaldytuvą, kol prireiks.

Sviestą pakaitiname su cukrumi, kol sviestas ištirpsta, o cukrus neturi ištirpti pilnai. Atvėsiname iki kambario temperatūros.

Kiaušinius išplakame ir supilame ištirpintą sviestą ir dar paplakame. Suberiame miltus, kakavą ir druską ir sumaišome tešlą.

Į kepimo skardą išklojame kepimo poieriumi( naudojau kekso pailgą ) ir supilame puse tešlos, įspaudžiame puse sausainių. Supilame varškės masę ir tolygiai paskirstome po visą plotą, užpilame likusią rudą tešlą. Sudedame ant viršaus likusius sausainius.

Dedame skardą į įkaitintą orkaitę ir kepame 180 laipsnių temperatūroje 30 minučių, arba, kol pyragas visiškai iškepa.

Foto: Asmeninio albumo nuotr.