35 savaitė. Pasirūpink visais būsimam šeimos nariui reikalingais daiktais

36 savaitė. Jei kūdikis dar neapsivertęs žemyn galva, tau gali būti paskirtas Cezario pjūvis

37 savaitė. Gleivių kamščio pasišalinimas gali būti artėjančio gimdymo ženklas

38 savaitė. Naudokis paskutinėmis akimirkomis, kurias gali skirti tik sau

39 savaitė. Gimdymas ne visada prasideda dramatišku vandenų nutekėjimu

40 savaitė. Kaip paraginti kūdikį, jei jis neskuba ateiti į šį pasaulį?

Ką svarbu žinoti apie devintąjį nėštumo mėnesį?

Pilve mažyliui tapo gana ankšta - sunku net pasisukti. Kasdien jis nuryja iki trijų litrų vaisiaus vandenų - tai treniruoja skrandį, žarnyną ir šlapimo pūslę. Dažnai čiulpia nykštį ir smarkiai spardosi - taip gimdos sienelė masažuoja jo odą. Be to, gerokai dažniau prasimerkia.

Kad gimtų gerai pasiruošęs temperatūros svyravimams, Jūsų vaikeliui reikia gero riebalų sluoksnio. Jis atsiranda paskutiniosiomis nėštumo savaitėmis.

Visi vidaus organai jau „paruošti veikti", kertiniai akmenys padėti ir smegenyse - daugiau kaip dešimt milijardų smegenų ląstelių laukia, kada bus „pamaitintos". Tą „maistą" didžiąja dalimi sudaro potyriai, kurie laukia mažylio užgimus. Atmintis pradeda veikti dar mamos pilve. Mokslininkų eksperimentais buvo nustatyta, kad 37-ąją nėštumo savaitę mažylis bent 24 valandas prisimena ilgą garsų seką.

Jau turite būti susikrovusi krepšį į gimdymo namus su daiktais, kurių prireiks ligoninėje. Iš anksto sukrautas kraitelis padės išvengti panikos, jeigu viskas staiga prasidėtų. Patikrinkite, ar krepšyje visos reikalingos priemonės.

Lietuvoje yra galimybė iš anksto susitarti su akušere ar gydytoju dėl asmeninės priežiūros gimdymo metu. Tačiau net jei jūs ir su niekuo nesitarėte, būkite tikra, kad gimdymo namai jus mielai priims.

Susitarimas iš anksto su specialistu leidžia iš anksto susitarti dėl to, kur bus vaikutis iš karto po gimdymo (su jumis ar naujagimių kambaryje), kokioje pogimdyminėje palatoje būsite. Taip pat pasirūpinkite visais svarbiais dokumentais. Turėkite su savimi asmens tapatybės dokumentą, nėščiosios kortelę ir dokumentą, bylojantį apie sveikatos draudimą.

Po 40 savaičių mažasis žmogutis paliks saugią aplinką. Dabar pravers viskas, ką joje spėjo „surepetuoti". Jis džiaugsis girdėdamas tokį pažįstamą Jūsų balsą, gers Jūsų pieną ir mėgausis Jūsų rankų šiluma.

Baigiantis 9 mėnesiui vaikučio, kuris tuoj gims, ūgis yra apie 48-51 cm, o svoris - apie 3500 g.