30 savaitė. Kaip pasiklausyti savo kūdikio širdies dūžių be specialios aparatūros?

31 savaitė. Skaičiuok kūdikio judesius!

32 savaitė. Jei priešlaikinis gimdymas įvyktų dabar, labai didelė tikimybė, kad kūdikis išgyvens

33 savaitė. Tavo padidėjusi gimda spaudžia kraujagysles, dėl to tau sudėtinga stovėti

34 savaitė. Dabar tavo vaiko akys yra mėlynos

Ką svarbu žinoti apie aštuntąjį nėštumo mėnesį?

Raminanti mintis: jei mažylis į pasaulį ateitų dabar, padedamas medicinos jis tikrai išgyventų. Tiesa, gyvenimo pradžia keltų šiokių tokių problemų - tektų griebtis medikamentų, kad greičiau subręstų plaučiai, mažylis būtų neatsparus infekcijoms, jį tektų dirbtinai maitinti.

Mažylio kūnas padengtas plonais pūkeliais (vilnele), kuri drauge su vadinamuoju vaškiniu vaisiaus dangalu saugo, kad oda vaisiaus vandenyse neišbrinktų.

Vaikutis vis budresnis, reaguoja į prisilietimus iš išorės - junta, kai švelniai uždedate ranką ant pilvo, kai partneris švelniai spusteli pilvą pirštu. Gal netgi baksteli atsakydamas ar prisiglaudžia prie vidinės pilvo sienelė ties ta vieta, kur yra ranka.

Daugumą nėščių moterų paskutinėmis laukimo savaitėmis kankina nemiga. Darosi vis sunkiau rasti patogią padėtį miegui. Kai kurios būsimos mamos vos padėjusios galvą ant pagalvės pasineria į apmąstymus apie gimdymą, gyvenimą su kūdikiu ir tai, ką dar reikėtų nuveikti per artimiausias savaites.

Pirmiausia labai svarbu rasti patogią miego padėtį. Pilvas yra didelis ir sunkus, todėl kaskart pasisukant ant kito šono reikia vėl iš naujo „įsitaisyti". Įprastos miego pozos dažnai nebeįmanomos, be to, nėščiosioms nederėtų ilgai gulėti ant nugaros, nes tokia poza trukdo tekėti kraujui ir gali tapti papildomu krūviu kraujotakai.

Todėl geriausia yra gulėti ant šono, po viršuje esančiu keliu pasidėjus pagalvę. Paskutiniais mėnesiais būsimoms mamoms gyvenimą apsunkina ir dažnas noras šlapintis.

Šį mėnesį moteris gali jausti parengiamuosius sąrėmius. Jie paruošia organizmą gimdymui ir netgi iš anksto atlieka dalį darbo - jie stumia vaisių žemyn link gimdos kaklelio, suminkština kaklelį, kad vėliau jis galėtų lengviau atsidaryti.

Prieš pat gimdymą parengiamieji sąrėmiai gali darytis stipresni, todėl poros ima nerimauti dėl to, ar tik neprasidėjo gimdymas. Ir neretai labai nusimena, kai iš ligoninės būna išsiunčiamos atgal į namus laukti tikrųjų sąrėmių. Dauguma moterų klausia - ar aš suprasiu, kada prasidės gimdymas? Bijoti tikrai neverta - kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Aštuntojo mėnesio pabaigoje mažylio ūgis būna 40-42 cm, jis sveria nuo 1 700 iki 2 000 gramų.