25 savaitė. Nėštumo hormonas - puiki plaukų priežiūros "priemonė"

26 savaitė. Tavo kūdikis gali reaguoti į prisilietimą

27 savaitė. Specialūs pratimai padės išvengti galimų problemų dėl šlapimo nelaikymo

28 savaitė. 400 gramų priaugto svorio per savaitę nėščiai moteriai yra tinkamos mitybos rodiklis

29 savaitė. Spazmai kojose gali signalizuoti apie kalcio ar magnio trūkumą

Ką svarbu žinoti apie septintąjį nėštumo mėnesį?

Sveikiname - jūs jau įžengėte į paskutinį nėštumo trimestrą.

Jei dirbate, netrukus turėsite galimybę išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų. Tačiau nepersistenkite - neretai moterys puola dirbti įvairiausius darbus namie, tvarkyti reikalus, kurie jau seniai laukė savo eilės, ir dėl to pervargsta. Jūsų pilvelis jau gerokai padidėjęs, todėl natūralu, kad pamažu turite lėtinti apsukas.

Vaikučio organizmas ima kaupti riebalinį sluoksnį, jis gimdoje čiulpia nykštį, žagsi, reaguoja į didelį garsą ar ryįkią šviesą. Mažylis daug miega. Jeigu gimdymas prasidėtų šį mėnesį, jau yra galimybių, kad mažylis išgyventų. Tiesa, jam ilgai reikėtų stiprėti neišnešiotų naujagimių skyriuje.

Dabar, kai gimdymas jau visai realus, ne už kalnų, vis dažniau galvojate apie TĄ dieną. Kaip viskas vyks, ar pajėgsite ištverti sąrėmius, ar jūsų sprendimas, kad į gimdyklą lydėtų vyras, yra tinkamas.

Stenkitės atvirai kalbėtis su partneriu apie savo jausmus, lūkesčius, jo dalyvavimą gimdyme. Kuo būsite ramesnė ir nepatirsite streso, tuo laimingesnis jūsų pilve bus ir mažylis.

Mokslininkai įrodė, jog dar negimęs mažylis reaguoja į mamos patiriamą stresą ir džiaugsmą. Negimęs kūdikis gauna iš mamos ne tik maisto medžiagų, bet ir tam tikros „jausminės" informacijos. Per placentą mažylį pasiekia labai materiali emocijų išraiška - hormonai.

Pavyzdžiui, būsimai mamai patiriant stresą, kraujyje pakyla hormono kortizolio lygis. Tirdami bambagyslės kraują medikai nustatė: negimusį vaikelį streso hormonų koktelis pasiekia vos keliais pulso tvinksniais vėliau.

Kadangi gimda vis labiau spaudžia diafragmą, jums gali kartais tarsi pritrūkti oro, be to, šiuo laikotarpiu organizmas linkęs kaupti skysčius, todėl galite jausti patinusias kojas ar rankas. Subalansuokite savo mitybą, gerkite pakankamai skysčių ir kuo daugiau ilsėkitės. Jūsų po kelių mėnesių laukia iš tiesų nelengvas darbas!

Septintojo mėnesio pabaigoje mažylio ūgis būna 35-37 cm, svoris tarp 1 000 ir 1 200 gramų.