21 savaitė. Antro trimestro metu gali stiprėti lytinis potraukis

22 savaitė. Kalbėkis su kūdikiu, kad jis įprastų prie tavo balso

23 savaitė. Daugiau nei 4 gimdos susitraukimai per valandą - signalas kreiptis į gydytoją

24 savaitė. Tavo kūdikis gali reaguoti į tavo nuotaikų kaitą ir girdėti garsus išorėje taip gerai, kad galbūt gimęs atsimins ir atpažins dainas, kurios dažnai buvo grojamos nėštumo metu.

Ką svarbu žinoti apie šeštąjį nėštumo mėnesį?

Jei pasisektų, apie dvidešimtąją savaitę per ilgesnį tyrimą ultragarsu galėtumėte pamatyti, kaip mažylis čiulpia nykštį. Gal jis netgi žais su virkštele - čiupimo refleksas jau aktyvus.

Žmogutis domisi savo kūnu, aktyviai juda. Jis - tikras akrobatas. Negimęs žmogutis pamažu jau kreipia savo antenas į išorę. Dabar jį jau pasiekia išorinio pasaulio garsai: eismo triukšmas, kitų žmonių balsai, muzika. Jau formuojasi ir pomėgiai - pavyzdžiui, klasikinei muzikai.

Nervų pluoštai jau jungia akis su didžiųjų pusrutulių žieve. Maždaug 26-ąją savaitę mažylis pirmą sykį prasimerks. Nors iki jo prasiskverbia tik koks vienas procentas dienos šviesos, vaikelis jau jautrus šviesai. Jis smalsiai žvelgia ta kryptimi, kur yra taškinis ryškios šviesos šaltinis - pavyzdžiui, prie pilvo priglaustas žibintuvėlis.

Mažyliai jau dabar jaučia kūnišką malonumą: stebėdami ultragarsu mokslininkai aiškiai matė, kaip sukietėja savo pirštukus čiulpiančių berniukų peniai - iš malonumo.

Šis nėštumo laikotarpis puikiai tinka kelionėms. Nėštumo pabaigoje ilgos kelionės labiau vargins, negu dabar, kai esate kupina jėgų. Jeigu gimdymo data dar toli, mama ir būsimas vaikelis yra sveiki bei jaučiasi gerai, kodėl gi nenuskridus kur paatostogauti? Žinoma, prieš tai būtina pasitarti su gydytoju ir gauti jo patvirtinimą, kad keliauti saugu. Idealu, jeigu norint pasiekti kelionės tikslą reikia skristi ne ilgiau kaip keturias valandas.

Oro linijų taisyklės, iki kada galima skraidyti būsimoms mamoms, skiriasi. Dažniausiai kūdikių besilaukiančias moteris visos oro linijos mielai skraidina iki 36 nėštumo savaitės. Pirkdami bilietus, pasidomėkite, kokia galioja tvarka, kada reikia gydytojo pažymos apie nėštumą.

Kitas klausimas, kuris neramina būsimas mamas - intymusis poros gyvenimas. Medicinoje nėra duomenų, kad reguliarus seksas nėštumo metu padidina persileidimo riziką. Tik prasidėjus kraujavimui gydytojai pataria laikinai atsisakyti sekso. Pavojui praėjus poros vėl gali gyventi įprastą intymų gyvenimą. Moters orgazmas veikia gimdą, placenta trumpam iš tikrųjų pristabdo kraujo tiekimą kūdikiui. Tačiau tai yra puiki treniruotė ir jokiu būdu ne problema, galinti pakenkti. Kūdikiui lytinių santykių metu nieko negali atsitikti, jis, apsuptas vaisiaus vandenų, saugiai įsitaisęs gimdoje. Net esant stipriems krestelėjimams jam nieko neatsitiks, kol gimdos kaklelis yra tvirtai užsivėręs. Nesibaiminkite, kad vaisius sekso metu gali būti sužalojamas, žvelgiant anatomiškai, visiškai neįmanoma, kad penis priartėtų prie jo. Sekso reikia atsisakyti tik rekomendavus gydytojui

Baigiantis šeštajam mėnesiui vaikučio ūgis apie 30 cm, sveria nuo 600 iki 700 gramų.