17 savaitė. Nors ir ne visada pavyksta, strijų galima bandyti išvengti

18 savaitė. Ultragarsas jau galbūt parodys kūdikio lytį

19 savaitė. Nuo bet kokio fizinio aktyvumo gali suprakaituoti ir jausti oro trūkumą

20 savaitė. Vaisius yra maždaug 25 centimetrų ilgio ir sveria 300 gramų

Ką svarbu žinoti apie penktąjį nėštumo mėnesį?

Mažylio ausys jau pasiruošusios priimti garsą. Tiesa, kol kas jos girdi tik Jūsų širdies tvinksnius, žarnyno garsus ir jūsų balsą.

Jei pasisektų, apie dvidešimtąją savaitę per ilgesnį tyrimą ultragarsu galėtumėte pamatyti, kaip mažylis čiulpia nykštį. Gal jis netgi žais su virkštele - čiupimo refleksas jau aktyvus.

Žmogutis domisi savo kūnu, rankytėmis brauko per veidą, mėgina apčiuopti ranką ar koją. Judesiai jau greitesni. Mažylis jau gali justi skausmą, kartais jis paspringsta vaisiais vandenimis ir ima žagsėti - tada juntate silpnus trūkčiojimus pilve.

Jeigu šį mėnesį jums bus atliktas ultragarso tyrimas, gydytojas echoskopuotojas atidžiai apžiūrės vaisių, jo kūno organus. Tai pats tinkamiausias metas vystymosi ydoms nustatyti. Stebimi vaisiaus vandenys.

Per didelis vaisiaus vandenų kiekis gali atsirasti dėl vaikelio vystymosi ydų. Per mažą jų kiekį gali lemti keletas priežasčių, pavojingiausia iš jų - vaiko inkstų vystymosi yda. Žinoma, stebimas ir mažylio širdutės darbas, vaikelio augimas ir vystymasis. Patikslinama placentos prisitvirtinimo vieta.

Per kiekvieną profilaktinį patikrinimą jums yra pamatuojamas kraujo spaudimas. Normalus arterinis kraujospūdis yra nuo 90 - 140 mm Hg. Pavojinga riba - nuo 140 mm Hg, o jei spaudimas didesnis nei 160 mm HG, manoma, kad žmogus serga hipertenzija. Jei nėščiosios kraujospūdžio rodikliai per žemi ar per aukšti, gydytojas ieškos priežasčių ir skirs atitinkamą gydymą.

Tai vienas iš gražiausių nėštumo laikotarpių - ankstyvojo persileidimo rizika sumažėja, jūsų nebekankina pykinimas ir nuovargis. Pilvelis nėra itin didelis, kad trukdytų daug judėti ir gyventi įprastą gyvenimą. Mėgaukitės kiekviena akimirka.

Penktojo mėnesio pabaigoje Jūsų mažylio ūgis - apie 25 cm, jis sveria apie 400 gramų.