9 savaitė. Tavo vaiko veidas jau atpažįstamas

10 savaitė. Vaisius tampa vis panašesnis į žmogų

11 savaitė. Nors ir valgai už du, porcijos neturi padvigubėti

12 savaitė. Dabar tinkamiausias metas pranešti apie tavo nėštumą giminaičiams, draugams ir kolegoms

Ką svarbu žinoti apie trečiąjį nėštumo mėnesį?

Nuo dešimtos nėštumo savaitės mažylis jau geba justi dirgiklius ant odos. Jo kepenys pradeda gaminti tulžies skystį. Trečiojo mėnesio pabaigoje vaikutis jau gurkšnoja vaisiaus vandenis, o paskui juos šalina. Rijimo judesiai treniruoja plaučius ir inkstus.

Pradeda formuotis ir didžiųjų smegenų pusrutulių žievė. Šis plotelis vėliau bus toje smegenų vietoje, kur, mokslininkų nuomone, lokalizuojama žmogaus asmenybė.

Mažylis jau dalyvauja Jūsų gyvenime - jis jaučia susijaudinimą, pasitenkinimą, stresą. Jums išsigandus kraujyje padaugėja adrenalino - dėl to greičiau ima plakti ir mažylio širdelė.

Atminkite, kad nėščiosioms reikia vos šiek tiek daugiau kalorijų, negu nesilaukiančioms moterims. Papildomai joms reikia vos apie 180 kalorijų, o tiek yra vos viename sumuštinyje su sūriu. Vis dėlto, ne visoms moterims galioja ta pati taisyklė.

Kiek rekomenduojama priaugti svorio nėštumo metu, priklauso nuo moters iki pastojimo turėto kūno masės indekso (KMI). Kuo jis didesnis, tuo svorio rekomenduojama priaugti mažiau, jei moteris yra itin liesa ir jos KMI mažas, svorio rekomenduojama priaugti daugiau.

Kalbant apie maistą, už klausimą „kiek valgyti" nėštumo metu kur kas svarbesnis klausimas „ką valgyti". Kad jūsų įsčiose esantis kūdikis būtų optimaliai aprūpintas, jam reikia pakankamai pieno ir jo produktų (pieną galima pakeisti pieno produktais, pavyzdžiui, dviem- trim riekelėmis sūrio, jogurtu, kefyru, rūgpieniu), daug vaisių ir daržovių, taip pat duonos ir grūdų produktų (geriausia pilno grūdo). Būtini mitybos papildai - folio rūgštis, jodas ir geležis, tačiau apie tai pasitarkite su savo gydytoju.

Pirmojo trimestro metu atlikdamas ultragarsinį tyrimą gydytojas vertina, ar nėštumo laikas nustatytas teisingai ir dar kartą apskaičiuoja gimdymo datą. Stebima, ar vaisius yra gyvybingas, ar plaka jo širdelė. Šiuo laiku atliekamas tyrimas yra svarbus tuo, kad padeda laiku pastebėti negimdinio nėštumo galimybę.

Trečiojo mėnesio pabaigoje vaikutis būna maždaug septynių centimetrų dydžio ir sveria apie 250 gramų.