5 savaitė. Jau plaka tavo vaiko širdis!

6 savaitė. Tavo vaikas jau panašus į žmogų

7 savaitė. Vaikas jau aktyviai juda, bet vis dar turi "uodegą"

8 savaitė. Dažnas vėmimas gali sukelti dehidrataciją

Ką svarbu žinoti apie antrąjį nėštumo mėnesį?

Jau susiformavusios būsimo žmogaus kraujagyslės susijungusios su mamos kraujotaka. Pamažu ima matytis, kad jumyse auga mažas žmogutis.

Penktąją savaitė ima plakti jo širdis. Rankytės ir kojytės pūpso tarsi maži pumpurėliai. Dar po kelių dienų žmogutis jau netgi galės pasukti galvytę.

Antrojo mėnesio pabaigoje jau yra visų organų ir organų sistemų užuomazgos. Jūsų vaikelio judesiai dabar jau gana aiškūs. Krūtinės ląsta ritmingai kilnojasi, tarsi jis kvėpuotų. Jis jau sukiojasi ir rąžosi.

Judėjimas labai reikalingas: tai, ką judėdamas patiria juslėmis, labai svarbu vaisiaus smegenų raidai.

Neišsigąskite, jei nėštumo metu pasirodys kraujingų išskyrų. Tai gana dažnas atvejis, pasitaikantis kas penktai nėščiajai.

Paprastai tai nėra pavojinga - nestiprų kraujavimą gali lemti gimdoje trūkusi kraujagyslė ar nekenksmingas dalies audinių atsiskyrimas. Vis dėlto, jeigu pasirodė šviežias, ryškus kraujas, apsilankykite pas savo ginekologą. Tai padaryti verta vien jau dėl to, kad galėtumėte be jokių rūpesčių mėgautis savo nėštumu.

Antrą nėštumo mėnesį ne vieną moterį kankina rytinis (o kartais trunkantis ir visą dieną) pykinimas. Neverta nerimauti, kad jūsų vaikutis dėl to negauna pakankamai maistinių medžiagų, jam tikrai visko pakanka. Nemažai būsimų mamų pirmosiomis nėštumo savaitėmis svorio ne priauga, o jo numeta.

Nuovargis, mieguistumas, nuotaikų kaita yra dažni pirmųjų mėnesių palydovai. Moters organizmas persitvarko, juk dabar jis atsakingas už kūdikio vystymąsi. Tai reikalauja labai daug jėgų. Dažnai pirmaisiais nėštumo mėnesiais kraujo spaudimas būna žemokas, todėl ima stigti energijos.

Antrojo mėnesio pabaigoje jūsų vaikutis maždaug dviejų centimetrų dydžio ir sveria apie dešimt gramų.