1 savaitė. Nėštumas "prasideda" dar prieš įvykstant apvaisinimui

Įprasta manyti, kad nėštumas trunka devynis mėnesius, bet iš tikrųjų jo trukmė yra 40 savaičių arba 280 dienų, kurios dalinamos į tris trimestrus. Gimdymo data skaičiuojama nuo pirmos paskutinio menstruacijų ciklo dienos. Todėl, žiūrint atgaline data, tu esi laikoma nėščia dar prieš įvykstant apvaisinimui.

2 savaitė. Realiausias laikas pastoti - 14 dienų iki kitų numatomų menstruacijų pradžios

3 savaitė. Užsimezgusi nauja gyvybė gali sukelti pykinimą

4 savaitė. Embrionas primena buožgalvį

Ką svarbu žinoti apie pirmąjį nėštumo mėnesį?

Tėvams tai nakties kulminacija, vaikui - egzistencijos pradžia. Susiliejus sėklos ląstelei ir kiaušialąstei atsiranda nauja gyvybė. Valandą X užsimezgusio gemalo dydis - 0,12 ml. Tačiau genetinėje medžiagoje jau užkoduota, ar tai bus mergaitė ar berniukas, ar akys bus rudos kaip mamos, ar plaukai bus garbanoti.

Po keturių valandų gemalas ima dalytis - iš vienos ląstelės atsiranda dvi. Procesas jau prasidėjo - toliau ląstelės nepaliaujamai dalysis nuolat.

Penkias dienas jau gerokai suapvalėjęs ląstelių gumuliukas keliauja į gimdą, ten jis pamažu įsitvirtina gimdos gleivinėje. Dabar vaisius - smeigtuko galvutės dydžio. Dar po kelių dienų nėštumo testas jau parodys, kad užsimezgė nauja gyvybė.

Tiesa, medikai laiką skaičiuoja kitaip. Jie teigia, kad vaisiui keturios savaitės, nors apvaisinimas įvyko vos prieš keturiolika dienų. Mat jų atskaitos taškas - paskutinė menstruacijų diena.

Ar moteris iš tiesų nėščia, liudija tam tikras požymių rinkinys. Štai svarbiausieji:

Dingę menstruacijos, jautri krūtinė, pykinimas, nuovargis, mieguistumas, svyruojanti nuotaika, tempimo jausmas pilvo apačioje, padidėjęs apetitas. Šie požymiai dar nerodo fakto, kad tikrai laukiatės. Tai patvirtins arba paneigs nėštumo testas.

Vaistinėse parduodami nėštumo testai atliekami su moters šlapimu. Geriausiai tinka rytinis šlapimas. Šiuos testus rekomenduojama atlikti ne anksčiau kaip dvi savaitės po galimos pastojimo datos. Nėštumo hormonai gaminasi nevienodai, todėl vienai moteriai nėštumą testas gali parodyti anksčiau, kitai - vėliau.

Testas, atliktas nesulaukus teorinės mėnesinių datos, yra nepatikimas. Anksčiau, negu nėštumo testas, nėštumą gali parodyti kraujo tyrimas, kuris gana anksti užfiksuoja nėštumo hormono padidėjimą kraujyje.