Informatikos mokysis vaikai nuo pirmos klasės

Šiais metais 10 mokyklų pirmokai dalyvavo projekte „Informatika pradiniame ugdyme", kitais mokslo metais naujovė bus išbandoma dar 90 mokyklų.

Kaip Eltai sakė švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius, nuo 2020-2021 metų integruotas informatikos mokymas nuo pirmos klasės galėtų būti pradėtas visuotinai.

„Jau dabar dalis mokyklų pradinėse klasėse pagal amžiaus tarpsnį diegia informatinio ugdymo elementus. Pradinę mokyklą baigę vaikai nuo penktos klasės ateina mokytis informatikos, kaip atskiro dalyko, ir tada, mokytojui mokant vaikus pagal bendrojo ugdymo programą, daugiau žinantys nuobodžiauja, nes yra grąžinami atgal į žemesnį lygį. Tai užmuša bet kokią motyvaciją mokytis ir siekti daugiau", - atkreipė dėmesį viceministras.

Pasak G. Kazakevičiaus, todėl ir nutarta pažiūrėti, kaip pagal amžiaus tarpsnius informacinis ugdymas vyktų pradinėse klasėse, bet ne kaip atskiras dalykas, o per integruotas matematikos ar kitų disciplinų temas.

Kaip sekėsi tai daryti pirmų dešimties mokyklų pirmokams, penktadienį kalbėtasi ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro renginyje. Projekte „Informatika pradiniame ugdyme" dalyvavę mokytojai, 10 mokyklų vadovai, mokslininkai, savivaldybių atstovai apibendrino informatikos turinio išbandymo pradiniame ugdyme I etapą.

Kaip pabrėžė G. Kazakevičius, naudojimosi komunikacinėmis informacijos technologijomis amžius jaunėja, todėl vienas iš svarbių uždavinių - formuoti nuostatą, kas ką valdo, kompiuteriai mus, ar mes kompiuterius.

„Atsakingo, prasmingo naudojimosi informacinėmis technologijomis, saugumo elektroninėje erdvėje gebėjimai taip pat labai svarbūs ir juos reikia pradėti ugdyti nuo ankstyvo amžiaus", - įsitikinęs švietimo ir mokslo viceministras.

Pasak Eltos pašnekovo, išbandyti informacinį ugdymą pradinėse klasėse panoro daug mokyklų, konkursas buvo 7 į vieną vietą. „Matyti, kad poreikis yra. Norą dalyvauti antrajame etape pareiškė visos savivaldybės, tad pirmasis dešimtukas informatikos mokymą išbandys antroje klasėje, o prisijungusios 90 mokyklų išbandys pirmųjų dešimties testuotą ir pakoreguotą programą", - sakė G. Kazakevičius.

Viceministro nuomone, toks kelias diegti naujoves - teisingesnis, nei įgyvendinti nepatikrintą programą. „Jei 90 mokyklų sėkmingai pakartos pirmųjų išbandytą informacinį integruotą ugdymą, apie 2020-2021 metus informacinio mąstymo pradmenis pradinukai galės įsisavinti visoje Lietuvoje", - sakė viceministras.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis